MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 2851433
*
nr 285 1433
Byrå+
Spegel ,Lampetter
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 19:41:01
1
150 kr
16/11 22:52:26
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Byrå+
nr 285 1433
Byrå+
Spegel ,Lampetter
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/11 19:41:01 | 1 | 150 kr |
| 16/11 22:52:26 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



